info@swiat-flag.pl

22 819 08 48

Jak rodzaj flagi na marszu i demonstracji ?

Jak rodzaj flagi na marszu i demonstracji ?

Trudno sobie wyobrazić demonstrację bez lasu flag wystających z tłumu. Planując zastosowanie flag na marszu lub demonstracji musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Bezpieczeństwo, tak przede wszystkim bezpieczeństwo - nasze i innych uczestników.

Flaga, aby była widoczna potrzebuje drzewca lub masztu, żeby była widoczna. Popularne drzewce do flag, czyli kij od szczotki jest prostym i praktycznym rozwiązaniem. O ile nie używamy go do innych celów jak prezentacja flagi, jest również bezpieczny. Ale z takim drzewcem nie wyróżnimy się.

Innym bezpiecznym rozwiązaniem jest winder z lekkim masztem. Ważne żeby nie przesadzić  z jego wymiarem - co prawda jego ciężar będzie niewielki, ale po kilku godzinach i naporze  nawet lekkiego wiatru da się nam we znaki. Winder, mimo zalet, nadaje się tylko na flagi organizacji i partii. Dostosowywanie barw flag narodowych do zaokrąglonego i podłużnego kształtu windera będzie sztuczne i nie będzie mieściło się w żadnych zasadach prezentacji flag narodowych.

Odradzam zastosowanie długich wędek z flagą na końcu - przy długiej wędce, powiedzmy 5-6 m i trzymaniu na wysokości 2 m mamy w zasięgu na przykład przewody elektryczne i inne instalacje.

flagi-na-wedce-na-marszu-demonstracji

Istotnie, taki maszt-wędka będzie się wyróżniał ale, przyznajmy,  flaga zwisająca na końcu tego masztu wygląda smętnie. 

Poszanowanie flagi, nie tylko narodowej. Szanujmy flagi, szczególnie te, pod którymi idziemy lub demonstrujemy.

Flaga powinna być czysta, nie wygnieciona. Poza tym flaga nie powinna leżeć, ani nawet dotykać ziemi. Po marszu lub demonstracji najlepiej flagę zdjąć z drzewca i schować. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium