Jaka podstawa do windera ?
Dużo łatwiej wybrać rodzaj, kształt, wysokość i zrobić projekt windera, jak wybrać do niego właściwą podstawę. Z naszego doświadczenia klienci mają największy problem z właściwym posadowieniem windera. Zasada jest prosta – im prościej, tym lepiej.
Zależy nam na skutecznym, tanim rozwiązaniu ?
1.Przy zastosowaniach zewnętrznych:
W podłożu miękkim takim jak trawnik:
- szpilka stalowa i świder Vario Drill z tworzywa ABS z powodzeniem utrzyma nam windery niskie i średnie – do 3m,
- Przy winderach wyższych najlepiej zastosować płaską podstawę typu teczka z możliwością dodatkowego obciążenia, kostkę gumową lub tworzywową lub krzyżak z możliwością zastosowania dodatkowych szpilek mocujących
Na powierzchniach twardych i płaskich najlepiej ustawić nasze beachflagi na podstawach płaskich takich jak:
- Podstawy teczki lub kostki gumowe i tworzywowe o ciężarze dostosowanym do wysokości windera.
- Dla wysokości do 2 m - 5 kg
- Dla wysokości do 3 m - 8 kg
- Dla wysokości pow 3m – 12 kg i więcej
Każda z tych podstaw może być dodatkowo obciążona obciążnikiem wodnym lub tekstylnym, wypełnionym piaskiem
Na wszystkich podłożach możemy zastosować:
- podstawę wodną, dobrze sprawdzoną jako podstawa popularnych parasoli ogrodowych. Napełniona wodą waży 20 kg, po napełnieniu piaskiem 30 kg, stanowi więc dość stabilną podstawę windera. A przy tym bez napełnienia jest bardzo lekka, do dość istotne przy transporcie.
- Niesamowicie uniwersalną podstawę najazdową, zasadniczo przeznaczoną ekspozycji w salonach samochodowych i na targach – obciążeniem podstawy jest koło pojazdu. Tym niemniej dość często nasi klienci stosują inne obciążenia takiej podstawy: palety, koła samochodowe „na płasko” , skrzynie itp.
Niezależnie od podstawy dopasowanej do wysokości windera, przy dłuższych ekspozycjach i miejscach narażonych na wiatr konieczne może być zastosowanie dodatkowego obciążenia:
- Obciążnika wodnego przypominającego nadmuchiwane koło ratunkowe o ciężarze ok 10 kg
- Obciążnika tekstylnego z otworem na maszt windera o ciężarze ok 10 kg
Nieoczywiste, a dobre i tanie rozwiązania to:
- Rura metalowa wbita w ziemię (lub zabetonowana) – dobre rozwiązanie do stałych ekspozycji – np. przed restauracją, punktem usługowym lub sklepem.
- Płyta chodnikowa z zamocowanym trzpieniem lub rotatorem – również dobrze służy naszym klientom
- Przy zastosowaniach wewnętrznych, domyślnie zawsze płaskich i twardych sprawdzą się
- Podstawy płaskie stalowe typu teczka – pamiętajmy o zamówieniu podstaw z nóżkami gumowymi – podstawa będzie bardziej stabilna – nie będzie się bujać i nie uszkodzi powierzchni.
- Podstawy typu kostka gumowa i kostka z tworzywa – to dobre, ekologiczne rozwiązania wykorzystujące surowce z recyklingu. Szczególnie kostki gumowe dobrze przylegają do twardych podłoży
- Wszelkiego rodzaju podstawy krzyżak, i o ile rozstaw ramion krzyżaka jest wystarczający, zastosowane wewnątrz z reguły nie będą wymagać obciążenia.